Wrocław - miejsce przyjazne dzieciom

Wrocław – miejsce przyjazne dzieciom

Stolica Dolnego Śląska to miasto o bogatej historii, tętniące życiem oraz otwarte na turystów. Oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla spragnionych wrażeń dzieci. Rodzice pragną, aby ich pociechy poznawały nowe miejsca, radośnie spędzały czas wolny, a jednocześnie rozwijały motorykę czy kreatywność. Takie zabawy sprawią, że pociecha łatwiej radzi sobie z wyzwaniami otaczającego go świata. We Wrocławiu znajduje się wiele punktów, w których dzieci się nie nudzą, a rodzice mają chwilę dla siebie.

Ujarzmić dziecięcą energię, czyli jakie miejsca wybrać na aktywny wypoczynek?

Naturalną potrzebą dziecka jest ciągły ruch, dlatego wśród najchętniej wybieranych atrakcji przez rodziny z dziećmi są centra sportowe. Miejscem godnym polecenia będzie GOJUMP (ul. J.Długosza 59-75), czyli największy park trampolin w Polsce, gwarantujący niesamowite przeżycia. Tuż obok znajduje się Bobolandia — Park Rozrywki Rodzinnej z małpim gajem, zjeżdżalniami, trampolinami, cymbergajem oraz wieloma atrakcjami. Aktywnie odpocząć można również w Jump Hall (ul. Szybowcowa 31) i Jump World (Otmuchowska 15), oddając się pasji skakania na trampolinach.

Amatorom wodnych atrakcji proponujemy wizytę w Aquaparku, mieszczącym się przy ul. Borowskiej 99. Centrum oferuje naukę pływania już od wieku niemowlęcego, animacje, aquawakacje oraz imprezy urodzinowe organizowane pod okiem instruktorów. Podczas takich zabaw dzieci z pewnością przeżyją niesamowitą frajdę.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się parki linowe — Adrenalina Park w Sokolnikach to miejsce, w którym dzieci od 3. roku życia mogą sprawdzić swoją wytrzymałość i pokonać lęk wysokości. W ofercie również znajdziemy przejażdżkę quadem, dziecięce bungee, place zabaw czy boiska.

Codzienny spacer to okazja, aby wybrać się z dzieckiem do jednego z parków Wrocławia. W Parku Złotnickim, Zachodnim czy w Szczytnickim znajdują się bezpieczne, ogrodzone place zabaw z nawierzchnią piaskowo-trawiastą, wyposażone m.in. w huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele czy piaskownice.

Pysznie i przytulnie — lokale otwarte dla rodzin z dziećmi

Właściciele lokali gastronomicznych zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest aranżacja przestrzeni, uwzględniająca potrzeby maluchów. Restauracja Pieprz i Wanilia (ul. Kutnowska 1-3) to lokalizacja łącząca znakomitą kuchnię z najdalszych zakątków świata oraz udogodnienia dla dzieci (specjalne menu, przewijak, krzesełka, miejsce do karmienia, a także salę zabaw).

Warto wybrać się także do restauracji Patio (ul. Kiełbaśnicza 24), oferującej m.in. menu bezglutenowe i dziecięcą „strefę psotnika”. Innym lokalem wartym odwiedzenia jest  Dzieciolada (ul. Skrzydlata 21a/1b), to klubokawiarnia oferująca zajęcia dla najmłodszych (muzykowanie, sensoplastyka, rytmika, zajęcia ogólnorozwojowe). Takie połączenie to moc atrakcji dla dzieci oraz pyszna kawa dla mamy! Dla turystów, szukających noclegu miasto oferuje bazę hotelową, przystosowaną do potrzeb najmłodszych gości. Nowoczesne apartamenty w centrum Wrocławia to 3-pokojowe lokale z aneksem kuchennym, w pełni wyposażone i przystosowane do wymagań rodzin z dziećmi.