Pływanie motorówką po Odrze - Wrocław

Wakacyjne przejażdżki meleksami czy pływanie motorówką po Odrze?

Większość Polaków pogodziła się już z myślą, że tegoroczne wakacje spędzi we własnym kraju. Wbrew pozorom nie jest to taka zła opcja. Można w końcu zwiedzić dawno odkładane miejsca w Polsce i skorzystać z lokalnych rozrywek. Lato za pasem, dlatego już teraz warto poświęcić kilka chwil na zaplanowanie tegorocznego urlopu. Na tapetę polecamy wziąć nie tylko wypoczynek na łonie przyrody, ale także obfitujący w różnorodne aktywności city break.

Meleksem po Wrocławiu, czyli zorganizowane zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem

Przejażdżki meleksami po największych miastach w Polsce stale zyskują na popularności. Dla turystów, którzy pragną od podszewki zwiedzić Wrocław, wycieczka meleksem wraz z charyzmatycznym przewodnikiem może okazać się ciekawym urozmaiceniem do samodzielnego przemierzania wrocławskich uliczek. Zyskujemy w ten sposób pewność, że doświadczona osoba zaprezentuje najciekawsze miejsca oraz zabytki, będąc jednocześnie skarbnicą wiedzy na ich temat.

Meleks to wygodny środek transportu, którego ograniczona prędkość pozwala na uważną obserwację okolicy. Jednocześnie może on pokonywać spore odległości, niezależnie od panującej aury pogodowej. Wygodę płynącą z ograniczenia kilometrów do przejścia docenią przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi. Meleksy podjeżdżają bezpośrednio pod apartamenty we Wrocławiu, a po wycieczce odwożą pod nie grupy turystów.

Przejażdżka meleksem pozwoli także zwiedzić więcej w krótkim czasie, na przykład gdy wpada się do Wrocławia wyłącznie na weekend. To niewielki pojazd, idealny na spędzenie czasu i zwiedzenie miasta w gronie najbliższych oraz znajomych.

Wynajem szybkiej i zwrotnej motorówki do pływania po Odrze

Alternatywę dla przejażdżki meleksem po Wrocławiu lub kolejną rozrywkę stanowi wynajem motorówki do pływania po Odrze. Nie każde duże miasto w Polsce ma dostęp do rzeki, a wrocławska Odra prezentuje się wyjątkowo malowniczo. Warto nadmienić choćby, że na terenie Wrocławia znajduje się ponad 130 mostów i kładek. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, które najpiękniej wyglądają, gdy są podziwiane bezpośrednio z wody.

Motorówki do pływania po Odrze wypożycza się na godziny. Często wypożyczenie motorówki na cały dzień pozwala na negocjowanie ceny. Charakteryzują się niskim zanurzeniem, są szybkie i zwrotne, a zarazem proste w obsłudze. Wielkość pokładu można dostosować do liczby osób – najpopularniejsze są te, w których mieści się do 6 pasażerów. Pływanie motorówką, oprócz podziwiania pięknych widoków i ciekawych zakątków Wrocławskiego Węzła Wodnego, dostarcza zawsze również dużo wrażeń i emocji.

Do żeglugi po Odrze można wybrać zarówno łodzie motorowe, które wymagają uprawnień sterownika motorowodnego, jak i te bez patentu. W ofercie czarterów jachtów motorowych we Wrocławiu znajdują się również rejsy z doświadczonym sternikiem. Podczas pływania daje on popis swoich umiejętności, prezentując na przykład skoki przez falę.