Tor wyścigów konnych Partynice we Wrocławiu

Tor wyścigów konnych Partynice

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych to jeden z trzech tego rodzaju obiektów w kraju, ale jedyny w Polsce, który organizuje gonitwy z przeszkodami. Mimo że wybudowano go ponad sto lat temu, to wciąż pozostaje w dobrym stanie, dlatego na co dzień licznie odwiedzają go mieszkańcy i turyści. Poza podziwianiem koni rasy arabskiej czy angielskiej daje możliwość przeniesienia się w czasie, ponieważ coraz więcej gości przychodzi na wyścigi w strojach retro.

Partynice – garść praktycznych informacji

Tor można odwiedzać w godzinach 7-21 przez 7 dni w tygodniu. Wejście nie wymaga uiszczenia opłaty (także w dni wyścigowe). Na terenie toru działa strefa gastronomiczna serwująca gorące posiłki, słodkie przekąski oraz ciepłe i zimne napoje, w tym piwo. Podczas zawodów każdy może spróbować swoich sił w obstawianiu zakładów. Najtańszy los kosztuje 3 zł, a cena programu zawodów z opisami zgłoszonych do gonitw koni to 5 zł. Kwadrans przed wyścigiem można udać się na padok, żeby zobaczyć konie, które już za chwilę zaczną rywalizację na torze.

Nie ma wymogów co do stroju, ale mile widziana jest klasyka. Dress code obowiązuje w tzw. duże dni wyścigowe typu Otwarcie Sezonu czy Crystal Cup & Ladies Day. Wybierając stylizację, warto wziąć pod uwagę fakt, że dostosowanie się do etykiety wyścigowej daje gościom dostęp do strefy dla elegancko ubranych.

Na terenie całego kompleksu znajdziemy darmowe toalety, a na hali pod trybuną główną – dwa przewijaki. Partynice posiadają łącznie 1400 krzeseł na trybunach, a dodatkowo dostawia się kilkadziesiąt leżaków. W ciepłe dni odwiedzający mogą przynosić własne leżaki oraz koce.

Partynice dla dzieci – jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych bardzo upodobały sobie rodziny z dziećmi. Kompleks rozciąga się na powierzchni 73 ha, z czego większość to piękne zielone tereny, idealne do zabaw na świeżym powietrzu. Maluchy, starszaki oraz nastolatki mają okazję obserwować z bliska konie wyścigowe i kucyki, a oprócz tego tor oferuje szansę sprawdzenia się w siodle. Pod okiem instruktorów z lekcji jazdy konnej korzystają już trzylatki. Stanowisko przejażdżek na kucach mieści się obok padoku i czeka na małych jeźdźców w każdy dzień wyścigowy. Godzina jazdy kosztuje 5 zł.

Kolejna atrakcja dla dzieci to miasteczko zabaw, ulokowane za trybuną boczną. Najmłodsi mają tam strefę dmuchanych zamków, gdzie mogą wspinać się, zjeżdżać i skakać, a przede wszystkim biegać do woli. Oprócz tego godne uwagi są półkolonie jeździeckie, które organizowane są Partynicach w czasie ferii zimowych czy wakacji. Dzieci mogą wtedy uczyć się jazdy konnej, karmić zwierzęta oraz opiekować się nimi.

Zostań dłużej we Wrocławiu – znajdź najlepszy nocleg

Zarówno sam tor wyścigowy, jak i pozostałe atrakcje miasta w pełni zasługują na to, aby poświęcić im więcej uwagi. Przed przyjazdem dobrze sprawdzić, co oferują turystom apartamenty we Wrocławiu. Zależnie od tego, co dla danej osoby stanowi priorytet (udogodnienia w pokoju, zaplecze gastronomiczne, lokalizacja lub inne), bez problemu znajdą Państwo odpowiedni nocleg.