Ogród Japoński we Wrocławiu

Ogród Botaniczny i Ogród Japoński we Wrocławiu

Ogród Botaniczny, położony nieopodal Ostrowa Tumskiego jest miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców Wrocławia, jak również przez turystów z całej Polski. Ogród Japoński, znajdujący się w Parku Szczytnickim to równie dość popularne miejsce na spacer i relaks. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tych dwóch obiektów z turystycznej mapy Wrocławia.

Pomnik historii, czyli Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Ogród Botaniczny powstał w 1811 roku i od tego czasu nie przestaje dynamicznie się rozwijać. Obecnie na blisko 7,5 hektarach można podziwiać prawie 12 tysięcy roślin oraz ich odmian. Na terenie ogrodu znajduje się około 29 żywych pomników przyrody, w jego wschodniej części mieści się Arboretum, czyli park naturalistyczny, w którym można odnaleźć drzewa i krzewy z Europy, Azji czy Afryki. W Ogrodzie Botanicznym organizowane są koncerty, a także wydarzenia plenerowe czy spotkania dla miłośników ogrodnictwa. Do obiektu wejść można zarówno od ulicy Sienkiewicza, jak i od strony Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu. Ogród czynny jest codziennie, cena biletu normalnego to 15 zł.

Ogród Japoński – azjatycka enklawa w centrum Wrocławia

Powstanie Ogrodu Japońskiego związane jest z Wystawą Światową, organizowaną we Wrocławiu w 1913 roku. Obiekt zawdzięcza swój pierwotny wygląd hrabiemu Fritzowi von Hochbergowi oraz japońskiemu ogrodnikowi Mankichi Arai. Ogród Japoński stanowi żywy fragment kultury japońskiej, którą przedstawiają oryginalne rośliny i niezwykła aranżacja przestrzenna. Przez ponad sto lat zyskał wiele nowych elementów, które nadają mu charakter zgodny z zasadami japońskiej sztuki ogrodowej. Wrocław wzbogacono o prawdziwie unikalny obiekt, będący namiastką kraju Kwitnącej Wiśni. To prawdziwa oaza ciszy i spokoju, gdzie wrocławianie, ale też turyści podczas spaceru mogą podziwiać unikalną sztukę ogrodową. Obiekt jest czynny codziennie, w okresie od kwietnia do końca października – w godzinach 9-19, a cena biletu to jedyne 8 zł.

Apartamenty we Wrocławiu a najważniejsze atrakcje Wrocławia

Komfortowe i niezależne apartamenty to propozycja dla osób, którym zależy na dobrej komunikacji, ale też bliskości do głównych atrakcji Wrocławia. Wiele takich mieszkań położonych jest na wrocławskiej starówce, co znacząco wpływa na uatrakcyjnienie pobytu w tym mieście. Każdy turysta, odwiedzający Wrocław może z powodzeniem korzystać z oferty wielu kawiarni, restauracji, sklepów oraz galerii handlowych. To także dobra okazja, by udać się na dłuższy spacer do okolicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Ogrodu Botanicznego czy Ogrodu Japońskiego. Apartamenty w centrum Wrocławia są najlepszym pomysłem na nocleg w tym mieście. Wszyscy, którzy nie chcą rezygnować z wysokiego standardu zakwaterowania, powinni pomyśleć o takim rozwiązaniu. To propozycja dla turystów, którzy mimo niskiej ceny za lokum mogą liczyć na szereg udogodnień, pozwalających poczuć się jak we własnym domu. Zapraszamy do odwiedzin Wrocławia o każdej porze roku, niezależnie od posiadanego budżetu!