Najpiękniejsze miejsca na spacer we Wrocławiu

Najpiękniejsze miejsca na spacer we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska znajdziemy wiele dopływów Odry, przy których wyrastają mosty, kładki i bulwary, a każdy z nich daje nam ciekawe oraz jedyne w swoim rodzaju widoki. Gdzie wybrać się na przechadzkę, aby poczuć klimat tego miasta, a w jakim miejscu odnaleźć spokój i wytchnienie blisko natury? Zapraszamy na spacer po 5 najpiękniejszych zakątkach Wrocławia.

Niezwykły klimat wrocławskiej starówki

Na początek warto wspomnieć o absolutnej perełce Wrocławia – Starym Mieście, które swoją wyjątkową atmosferę zawdzięcza nietuzinkowej architekturze. Pamiętajmy, że wrocławska starówka to nie tylko słynny Rynek, ale też okoliczne uliczki, rozbiegające się w różnych kierunkach. Warto zarezerwować więc komfortowe noclegi w centrum Wrocławia i udać się na spacer w poszukiwaniu słynnych zabytków – malowniczych kamieniczek, monumentalnej, gotyckiej Bazyliki Świętej Elżbiety czy kościoła p.w. Świętej Marii z legendarnym Mostkiem Pokutnic.

Magiczny Ostrów Tumski – idealne miejsce na romantyczny spacer

Jedną z najpiękniejszych i jednocześnie najstarszych części Wrocławia jest Ostrów Tumski, dawniej wyspa, wchodząca w obszar historycznego Starego Miasta. Jego urokliwe zaułki wprawiają w zachwyt oraz romantyczną atmosferę zwłaszcza po zachodzie słońca, gdy wokół zapalają się tradycyjne, gazowe latarnie. Warto przespacerować się wtedy na jedną z okolicznych wysepek – Piasek czy Młyńską i podziwiać jego rozświetlone zabudowania.

Bulwary nad rzeką Odrą – relaks w centrum miasta

Serce Wrocławia zachwyca nie tylko architekturą, ale też zapewnia wiele ustronnych miejsc do odpoczynku z dala od zgiełku. Miasto przecina piękna rzeka Odra, na której bulwary warto zajrzeć o każdej porze roku. Do spędzania tu czasu zapraszają nowocześnie zaprojektowane deptaki oraz schody czy ławeczki, na których można przysiąść i podziwiać okoliczne mosty, falującą wodę lub zabytkowe zabudowania wyrastające na drugim brzegu. Stąd już bardzo blisko do słynnych, wrocławskich atrakcji, takich jak Panorama Racławicka czy urokliwa Zatoka Gondoli.

Park Szczytnicki – zielona ostoja z klimatyczną architekturą

Prawdziwe wytchnienie odnajdziemy w licznych parkach, takich jak Park Tołpy w pobliżu Ostrowa Tumskiego, czy Park Szczytnicki, położony we wschodniej części miasta. W tym drugim, poza licznymi alejkami, zatopionymi w bujnej zieleni, odkryjemy także skarby architektury – drewniany kościółek Jana Nepomucena z XVI wieku, mostek i altankę w Ogrodzie Japońskim czy widowiskową Halę Stulecia.

Spacer wśród kolorowych kamieniczek Nadodrza

Dla miłośników nietypowych atrakcji przygotowaliśmy propozycję przechadzki szlakiem barwnie pomalowanych kamienic Nadodrza. Kolorowe Podwórka znajdują się przy ulicy Roosvelta, nieopodal Wyspy Słodowej oraz Bielarskiej i zaskakują pomysłowością autorów wyjątkowych malunków. Budynki zdobią dzieła stworzone przez lokalnych artystów oraz mieszkańców, a ich niezwykła forma wnosi dużo radości do szarego otoczenia.
Pozostałe wrocławskie dzielnice również oferują wiele nietuzinkowych miejsc – przedwojennych kamienic, starych, drewnianych dworców czy nadodrzańskich plaż. Zachęcamy do poznawania tego miasta na niejednym spacerze i łączenia aktywności z odkrywaniem wyjątkowych skarbów Wrocławia.