Najlepsze śniadania we Wrocławiu

Najlepsze śniadania we Wrocławiu – restauracje warte odwiedzenia

Wrocławska kuchnia cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród rodzimych, jak i zagranicznych przyjezdnych. Dzięki swojej wielokulturowości tworzy oryginalny miks, który jest w stanie przypaść do gustu każdemu. Dotyczy to zwłaszcza oferty śniadaniowej.
Na mapie Wrocławia znajduje się przynajmniej kilka miejsc naprawdę wartych odwiedzenia. W każdym z nich można otrzymać pyszne śniadanie w rozsądnej cenie. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wybrać się pod konkretny adres, aby dobrze rozpocząć dzień. Zachęcamy do poznania tych miejsc z naszym przewodnikiem!

Przepyszne śniadania dla turysty, biznesmena, a nawet całej grupy wycieczkowej

Wrocławski rynek dobrze kojarzy się wszystkim. Znajduje się tam kafeteria Coffee Planet przy ul. Rynek 7. Zestawy śniadaniowe oparte są na tostach, grzankach, cruisantach, jajecznicy, omletach, naleśnikach, serach, aromatycznych warzywach i owocach. Lokal dodatkowo oferuje pełne wyżywienie dla grup zorganizowanych – a więc śniadania, obiady i kolacje. Wieczorem można zaś zamówić niebanalne koktajle. To dobra informacja dla osób wynajmujących apartamenty w centrum Wrocławia! City Central Apartments może zorganizować takie wyżywienie wszystkim swoim klientom, którzy tylko wyrażą zainteresowanie – POLECAMY.

Francuskie nuty

Francuzi należą do mistrzów śniadań. Dlatego właśnie wrocławscy restauratorzy tak często czerpią inspirację z kraju Moliera. Centrum miasta obfituje w tego typu lokale. Godnym polecenia miejscem jest chociażby Bistro Giselle przy ul. Szewskiej 27. Ich menu składa się ze składników sprowadzanych bezpośrednio z Francji (m.in. macaronsy oraz tradycyjne konfitury). A przepisy powstają na bazie klasycznych francuskich receptur. Śniadania w Giselle serwowane są przez cały dzień, więc nie tylko ranne ptaszki wypróbują francuskie frykasy.

Chrupkie, jeszcze ciepłe pieczywo

Na ulicy św. Antoniego 2/4 znajduje się kolejny obowiązkowy punkt dla miłośników francuskich śniadań – bistro Charlotte. W lokalu serwowane są pieczone na miejscu chleby oraz bagietki, a także kojarzące się z konkretnymi rejonami wina (np. Côtes du Rhône czy Vouvray). Pieczywa wyrabia się wg. starej francuskiej receptury, a wypiekane jest codziennie rano przez piekarzy, których pracę można obserwować na miejscu, istnieje więc duża szansa, że trafisz na ciepłe francuskie bagietki!

Ponieważ bistra są bodaj najlepszym miejscem do skosztowania pysznych śniadaniowych przekąsek, polecamy jeszcze jeden lokal przy ulicy św. Antoniego. Parę kroków dalej, pod numerem 15, znajduje się bistro Pochlebna. Proponują autorskie menu stworzone z ekologicznych i regionalnych produktów. Można więc zjeść chociażby lokalne śniadanie z kiełbaską z Potaśni i masłem z Międzyborza, a także tosty w stylu francuskim. Polecamy uwadze też kosz domowego chleba własnego wypieku. Wypieki Pochlebnej nie zawierają glutenu, a ciasta są w pełni wegańskie i bez cukru.

Warto zauważyć, że wszystkie powyższe bistra znajdują się w tej samej okolicy. W związku z tym goście mają blisko do naprawdę rozbudowanej śniadaniowej oferty miasta! Warto z niej skorzystać za każdym razem, gdy odwiedzi się stolicę Dolnego Śląska. Niepowtarzalne smaki z pewnością pozostaną na długo w pamięci!