Hotel czy Apartament - oczekiwania - wady i zalety

Hotel czy apartament? Oczekiwania, zalety i wady

Podczas rezerwacji pobytu w nowym miejscu, trafiamy zwykle na cały szereg dostępnych opcji noclegowych. Z tymi samymi wątpliwościami borykają się osoby planujące podróż za granicę, jak i decydujące się na wycieczkę po Polsce, na przykład na odwiedziny w stolicy Dolnego Śląska. Podejmując decyzje – hotele czy apartamenty we Wrocławiu, warto pamiętać o różnicach występujących między dwoma typami obiektów.

Hotel czy apartament – oto jest pytanie

Apartament zwykle ma większą powierzchnię niż pokój hotelowy i bywa podzielony na kilka sfer: sypialnianą, kuchenną i jadalną. Apartamenty są z reguły również lepiej urządzone niż pomieszczenia w hotelach, goście mogą liczyć na stylowy wystrój i jakościowe wyposażenie np. telewizor, sprzęt grający czy wygodną wannę zamiast prysznica. Apartamenty do wynajęcia są określane nawet jako małe mieszkania, gdzie każdy ma przestrzeń dla siebie. Szczególnie lubią je osoby ceniące prywatność, które nie chcą spotykać na korytarzu innych gości hotelowych lub pracowników obsługi.

Wybierając z kolei pokoje hotelowe, do dyspozycji mamy wiele dodatkowych opcji oferowanych przez dany obiekt. Odwiedzający często mają dostęp do m.in. wspólnych stref rozrywki, takich jak: basen, centrum SPA, część sportowa czy plac zabaw. Przebywając w hotelu, nie trzeba ponadto samodzielnie przygotowywać posiłków, ale można skorzystać z potraw dostępnych w hotelowej restauracji. Warto jednak pamiętać o tym, że należy dostosować się do pór poszczególnych posiłków. Jeśli jednak wybraliśmy apartamenty Wrocław stanowi idealne miejsce, gdzie możemy dobrze zjeść w pobliskich restauracjach, nie martwiąc się koniecznością gotowania.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając hotel lub apartament?

Decydując się na wybór konkretnego noclegu, warto wziąć pod uwagę również cel wizyty oraz przeznaczenie obiektu. Apartament wydaje się lepszym rozwiązaniem w przypadku większego wyjazdu rodzinnego lub spotkania z przyjaciółmi. Bliscy spędzą czas bliżej siebie, a przy okazji uda się znaleźć dobrą opcję cenową. Apartament może też z powodzeniem posłużyć gościom jako drugi dom: znajdziemy tam miejsce do odpoczynku, zabawy z dziećmi, wspólnego przygotowywania posiłków. Co więcej często w apartamentach jest także dostęp do pralki, dzięki czemu na wyjazd można zabrać mniej ubrań. Z kolei pokoje hotelowe mogą być korzystniejszym wyborem, kiedy wyjeżdżamy w pojedynkę i potrzebujemy niewiele miejsca, chcemy, aby obiekt służył nam wyłącznie za miejsce noclegowe lub planujemy wyjazd służbowy dla osób, które chcą przebywać osobno.

Decydując się na hotel, warto też wiedzieć, jak powinien wyglądać oferowany standard pokoi:

  • 1 gwiazdka oznacza m.in. podstawowe wyposażenie: łóżko, szafę, stolik i krzesło. Łazienka może znajdować się na korytarzu, a telewizor w miejscu ogólnodostępnym.
  • 2 gwiazdki zapewniają wszystko, co powyżej oraz dodatkowo m.in. barek kawowy, większą powierzchnię i miejsce na bagaż.
  • obiekty 3-gwiazdkowe uwzględniają powyższe elementy, a także m.in.: prywatną łazienkę, TV i telefon w pokoju, zestaw do czyszczenia ubrań i butów.
  • 4 gwiazdki, poza wyżej wymienionymi udogodnieniami, gwarantują m.in.: klimatyzację, minibar lub lodówkę, suszarkę do włosów w łazience, hotelowe SPA, internet, profesjonalne sale konferencyjne.
  • 5-gwiazdkowe hotele są zwykle luksusowymi obiektami, które zapewniają dostęp do telefonu oraz sejfu w pokoju, mają rozbudowane centra biznesowe, oddzielne wejścia, nowoczesne zabezpieczenia.